AS „Būvuzņēmums Restaurators” veic darbus saskaņā ar pārliecību, ka restaurācija ir arhitektūras, mākslas, vēstures vai arheoloģisku pieminekļu (kas laika gaitā mainījušies vai sabojāti) atjaunošana to sākotnējā izskatā. Objekta restaurācija ir tā atjaunošana tā pilnīgā skaidrībā, vai vismaz priekšstatā par tā pirmējo stāvokli.
Uzņēmuma restaurācijas darba metodes pilnībā balstās uz cieņu pret oriģinālajiem materiāliem, arheoloģiskajām liecībām, oriģinālā projektu un autentiskiem dokumentiem.
Restaurācijas sfērā AS „Būvuzņēmums Restaurators” sniedz šādus pakalpojumus:
- Ēku ārējās apdares atjaunošana – fasāžu dekoratīvo elementu un vēsturiskā krāsojuma atjaunošana (pēc arhitektoniskās izpētes veikšanas un saskaņā ar vēsturiskajiem avotiem).
- Ēku iekšējās apdares atjaunošana – sienu un griestu dekoratīvie elementi, arhitektoniskā izpēte, atsāļošana, gruntēšana, daiļkrāsošana un zīmējumu atjaunošana, vēsturiskā polihromā krāsojuma, kā arī sienu un griestu gleznojumu restaurācija.
- Dekoratīvā tēlniecība – namu fasāžu un iekštelpu dekoratīvo elementu atjaunošana vai izgatavošana no jauna.
- Monumentālā tēlniecība – pieminekļu, krūšutēlu, piemiņas zīmju, restaurācija vai no jauna izgatavošana.
- Metāla kalumu izgatavošana vai atjaunošana – metāla kalumu, kā arī citu specifisku metāla izstrādājumu izgatavošana un restaurācija (lādes, vārti, baznīcu gaiļi, vējrāži u.c.).
- Zeltīšana un zeltījuma atjaunošana – visa veida zeltīšanas darbi gan ar īsto lapiņu zeltu, gan arī tā dēvēto „šlagmetālu”.
- Koka apdares restaurācija un citu būvgaldniecības izstrādājumu atjaunošana.
- Dievnamu atjaunošana – dažādu Latvijas konfesiju dievnamu atjaunošana ir nozīmīga uzņēmuma specializācija un darbības joma jau daudzu desmitu gadu garumā.
Veicot restaurācijas darbus, AS „Būvuzņēmums Restaurators” ievēro virkni ar tradicionāliem nozares principiem. Piemēram, pirms darbu uzsākšanas tiek veikta arhitektūras vai mākslinieciskā pieminekļa izpēte, lai izveidotu tā raksturojumu (kas pēc tam tiek iegrāmatots). Uzņēmumā strādājošie meistari pat nepieļauj domu, ka esošās vēsturiskās liecības varētu tikt izpostītas, falsificētas vai radītas no jauna, attālinoties no to patiesā izskata. Viņi ir pārliecināti, ka kvalitatīvā restaurācijā jelkāda iejaukšanās ir vajadzīga pēc iespējas mazāk, turklāt, ja iejaukšanās arī notiek, tad tā balstās uz stingru cieņu pret estētisko, vēsturisko un kultūras mantojumu. Visi materiāli un metodes, ko izmanto restauratori, obligāti tiek dokumentētas, ievērojot tradīcijas, kuras uzņēmumā tika aizsāktas vēl kopš 1951. gada.